zinovius (zinovius) wrote,
zinovius
zinovius

Вихідна фрезеровка

Вирішив доробити верхню кришку свого маленького підсилювача. Матеріалом для кришки послужив пластик. Спробував використати вертикальний сверлильний станок в якості фрезера. Звичайно, метал на ньому, а особливо сталь фрезерувати проблематично, тому що жорстокості станини в нього малувато. Але пластик фрезерувати можна. Єдина проблема в позиціонуванні фрези.
Для цього піднімав столик сверлильного станка до рівня, коли фреза зайде в паз координатного столика. Але перед цим, не подумавши, підкладував під заготовку шматочок фанери ( видно на фото), і фрезу опускав так, щоб вона захоплювала і трішки цієї фанери. Потім допер, що фрезу можна занурити в Т-канавку координатного без всякої підкладки з фанери.
Робота грязнувата, багато виходить стружки, але результати все одно непогані.

Координатний стіл, куплений на Аліексперс, більш-менш працює, мене він влаштовує. Правда, було б непогано ще купити до нього повноцінні зажими, але вони трохи дорогуваті, як мені здалось. Пара коштувала 300 грн. Хоча, мабуть зберусь з рішенням і куплю.Сторони вийшли рівними, всі кути прямі, правда, треба ще відпрацювати технологію і підібрати швидкість обертів фрези і швидкість подачі матеріалу. Одним словом, якість в рази краща, ніж пиляння ножовкою чи різаком, а потім чухання/шкрабання напилком. А от спроба фрезерувати оргскло була невдалою. Занадто великі оберти шпинделя призвели до того, що оргскло просто плавилось в канавці. Думаю, якщо б зменшити оберти, то все було б добре, але ліньки було перекидати ремінь приводу на іншу канавку шківа. Якось при нагоді спробую зменшити оберти.
В цілому, поки в мене нема повноцінного фрезера, щось мінімально фрезерувати за допомогою сверлильного можна, але проблематично робити точні різи, бо нема плавного вертикального підйому столу.
Tags: Інструменти
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments