Кирконосец

Клондайк

На смітник якась фірма викинула купу розібраного обладнання. Море пластику, оргскла, алюмінію, листової нержавіючої сталі. Всюди відніються жгути дротів, електронні плати. Пройти повз таке багатство не хватило сил, тому відклав всі справи, приніс викрутку, кусачки і пасатижі та почав набивати візок всім цим барахлом.В отворах обшивки виднілися імпульсні блоки живлення. Я назбирав таких блоків десь штук 10, якщо не більше.


Візок був забитий вщент різним добром.Деякі зразки мого улову.Лежецеп

Вихідна фрезеровка

Вирішив доробити верхню кришку свого маленького підсилювача. Матеріалом для кришки послужив пластик. Спробував використати вертикальний сверлильний станок в якості фрезера. Звичайно, метал на ньому, а особливо сталь фрезерувати проблематично, тому що жорстокості станини в нього малувато. Але пластик фрезерувати можна. Єдина проблема в позиціонуванні фрези.
Для цього піднімав столик сверлильного станка до рівня, коли фреза зайде в паз координатного столика. Але перед цим, не подумавши, підкладував під заготовку шматочок фанери ( видно на фото), і фрезу опускав так, щоб вона захоплювала і трішки цієї фанери. Потім допер, що фрезу можна занурити в Т-канавку координатного без всякої підкладки з фанери.
Робота грязнувата, багато виходить стружки, але результати все одно непогані.

Координатний стіл, куплений на Аліексперс, більш-менш працює, мене він влаштовує. Правда, було б непогано ще купити до нього повноцінні зажими, але вони трохи дорогуваті, як мені здалось. Пара коштувала 300 грн. Хоча, мабуть зберусь з рішенням і куплю.Сторони вийшли рівними, всі кути прямі, правда, треба ще відпрацювати технологію і підібрати швидкість обертів фрези і швидкість подачі матеріалу. Одним словом, якість в рази краща, ніж пиляння ножовкою чи різаком, а потім чухання/шкрабання напилком. А от спроба фрезерувати оргскло була невдалою. Занадто великі оберти шпинделя призвели до того, що оргскло просто плавилось в канавці. Думаю, якщо б зменшити оберти, то все було б добре, але ліньки було перекидати ремінь приводу на іншу канавку шківа. Якось при нагоді спробую зменшити оберти.
В цілому, поки в мене нема повноцінного фрезера, щось мінімально фрезерувати за допомогою сверлильного можна, але проблематично робити точні різи, бо нема плавного вертикального підйому столу.
КерриКлетчат

Майнінг, як він є.Інколи відчуваю себе Джеком Потрошителем. Бачу на смітнику біля будинку якийсь електронний прилад і не можу втриматися. На цей раз телевізор Фунай, якому я за годину випотрошив всі нутрощі.
Буває, що йду і відвертаю очі, щоб не побачити чергову жертву, яку бездушний господар виставив на вулицю.
Кирконосец

XY-координатиКупив на Алі Експрес китайський координатний столик для дрібних фрезерних і інших слюсарних робіт. Дійшов він на диво відносно швидко і без проблем. Планую використовувати його разом з вертикальним сверлильним станком для точного сверління і легких фрезерувальних робіт. Ціна поділки на ноніусі 0,05 мм. Мені вистачить, хоча треба перевірити на практиці, чи це відповідає дійсности?.
Дуду

Селянсько-помідорне

Непогані в цьому році помідорчики виросли. Саджав в основному гібриди, але була і парочка сортів.

Особливо красиво виглядають гроновидні помідори. Солодкі та соковиті, вони рясно обліпили кущ, що аж гнеться під їх вагою....

КерриКлетчат

Торгівля по-європейськи

Купив в одному інтернет-магазині саморізи по металу DIN7981 2,9*6,5. За 1000 штук віддав 76 грн. Прихав за замовленням, в офісі на столі мене чекав пакет з моєю покупкою.
Дома пересипав їх в баночку, взяв один саморіз і зважив.

Виявилось, що важить один саморіз 0,34 гр. Зважив всю партію і вияснилось, що в ній не 1000 шт., а 904 шт.. Тобто, якщо врахувати похибку, то 100 штук мені таки наші торгашики не досипали.
Наступного дня вони довго вибачались і власним коштом через "Нову пошту" надіслали мені решту 100 саморізів. Вартість цих 100 штук 7грн. 60 коп. також вони заплатили за пересилку ще 21 грн.. Як мені пояснили, пересилка була за рахунок працівника складу, що помилився.
Кирконосец

З життя китайцівНедавно звернув увагу на те, що куплений на Алі Експрес китайський AN8001 почав добряче прибріхувати при вимірювання малих опорів.
Опір між замкнутими накоротко щупами був десь біля 14 ом, в той час як дешевий, зачуханий М832 в тій же ситуації показував 0.4 Ома.
Китайці не були б китайцями, якщо б і на цей раз не підклали ложку гівна: виявилось, що гніздо ( на фото зліва) під штекер припаяне в китайському стилі, через що перехідний опір був таким високим. Після ретельної пропайки контакту тестер почав показувати між замкнутими щупами 0.1 Ом.